Diament - minerał będący jedną z krystalicznych postaci węgla - jest najtwardszym materiałem znanym człowiekowi. Do produkcji narzędzi stosuje się oczywiście kryształy produkowane syntetycznie. Narzędzia diamentowe stosowane w budownictwie przeznaczone są do szlifowanie i przecieranie różnych twardych materiałów w tym betonu, strugobetonu, betonu zbrojonego czy też cegły.

Techniki diamentowe stosowane przez Firmę Walentyński pozwalają na dokonywanie precyzyjnych cięć i i nawiertów właśnie w tych najtwardszych materiałach. Nasze ponad dwudziestoletnie doświadczenie pozwala nam dobrać odpowiednie, z ekonomicznego punktu widzenia techniki, do określonych zadań.

Ponadto stosowane przez nas metody pozwalają ograniczyć powstawanie podczas prac zapyleń, hałasu oraz wibracji przez co doskonale nadaja się do wykonywania trudnychwyburzeń i adaptacji. W jednym z naszych przedsiębzięć była renowacja i modernizacja pomieszczeń Banku Gdańskiego w Bydgoszczy. Zastosowaliśmy technikę diamentową do trudnego demontarzu sejfu. Demontarz ten nie byłby możliwy np. przy użyciu materiałów wybuchowych.

Firma Walentyński posiada poświadczenie bezpieczenstwa do wykonywania robót o charakterze poufnym. Z naszych usług korzystały i korzystają więc: banki, jednostki wojskowe, urzędy, lotniska.